بازسازی آسانسور

آسانسور نیز مانند دیگر ماشین آلات پس از مدتی استفاده حتی با انجام سرویسهای منظم (که باعث طولانی تر شدن عمر دستگاه میشود) دچار فرسودگی شده جهت حفظ ایمنی و آسایش استفاده کنندگان نیاز به تعویض قطعات و یا بازسازی کامل دارد. عمر قطعات بسته به عمکرد آنها و مورد استفاده مانند هر ماشین دیگری متفاوت خواهد بود. برخی از قطعات مصرفی هستند مانند کفشکهای کابین و قاب وزنه، لنتهای ترمز، روغن، قرقره های دربها و … برخی عمر بیشتری دارند مانند هرزگردها، تراول کابل و سیم کشی های داخل چاه. و برخی دیگر دارای طول عمر طولانی تری هستند مانند موتور، تابلو فرمان، بردهای درب و کابین .

در مورد قطعات الکترونیکی مانند بردها و درایوها در ایران مخصوصا بدلیل نوسانات برق خرابیها بیشتر از حد نرمال می باشد.

در کلیه موارد بازسازی بر اساس طول عمر و خرابیها و بسته به نحوه استفاده کاربران و چگونگی سرویس و نگهداری شرکتهای مسئول می تواند برای هر قطعه مجزا انجام شده و یا پس از گذشت مدت زمان زیادی از استفاده کلا و یا تجهیزات اصلی همزمان تعویض و بازسازی شوند.

بازسازی در دو بخش مکانیکال و الکتریکال صورت میگیرد.

در مورد تزئینات کابین بسته به نوع استفاده کاربران نیز پس از گذشت مدتی نیاز به بازسازی کامل و یا تعویض دارد. که این زمان حدودا بین ۵ تا ۱۰ سال متغیر است.

تابلو های کنترل نیز معمولا تا ۱۰ سال توسط شرکت سازنده سرویس دهی می شوند ولی پس از مدت ۱۰ سال به علت نبودن قطعات و فرسودگی کلی هزینه های بازسازی بیشتر از تعویض آن می باشد.

موتورها نیز پس از یک دوره ۱۰ الی ۱۵ ساله نیاز به تعویض دارند. که در صورت عدم تعویض هزینه های اضافی و مخارج بیشتری را به همراه خواهند داشت.

در این باره شرکت NAST با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا همواره آسانسوری مدرن، زیبا و ایمن در کمترین زمان ممکن به مشتریان خود عرضه داشته است.

سرعت، دقت و رعایت نکات ایمنی وجه تمایز شرکت NAST با دیگر شرکتهای همکار شده است.