آسانسورهای هیدرولیک

آسانسوری است که در آن قدرت بالابری از طریق یک الکتروپمپ که مایع هیدرولیک را به جک منتقل میکند، تأمین میگردد . اتصال جک به کابین می تواند بطور مستقیم یا غیر مستقیم صورت گیرد . (ممکن است ترکیبی از موتورها و پمپ ها و یا جک ها مورد استفاده قرار گرفته باشد. ) در این نوع آسانسور از خاصیت تراکم ناپذیری سیالات مایع خصوصا روغنهای صنعتی با ویسکوزیته مناسب استفاده میشود.

از آنجا که سیستمهای هیدرولیک دارای ایمنی بالاتری بوده و در تناژهای بالا مقرون به صرفه تر می باشد تمایل کاربران به استفاده از آنها روبه افزایش می باشد.

. معمولا در آسانسورهای هیدرولیک حرکت از پائین به بالا با نیروی موتور وپمپ تامین میگردد ولی در حرکت از بالا به پائین الکتروپمپ از مدار خارج شده و با بازشدن شیر تخلیه به کمک نیروی جاذبه آسانسور به سمت پائین حرکت میکند که علاوه بر هزینه کمتر و صرفه جویی در مصرف برق باعث طول عمر بیشتر دستگاه میگردد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی سیستمهای هیدرولیک با مصرف کمتر و توان بالاتر به بازار عرضه شده اند و این سیستمها مجهز به soft run (شروع به حرکت نرم) و soft up (توقف نرم) گردیده است.

اجزاء تشکیل دهنده یک سیستم آسانسور هیدرولیک عبارت است از الکترو موتور، پمپ، باکس شیرهای تخلیه و اطمینان و … ، جک، شلنگ اتصال، سیستم گرم کننده و در بعضی موارد در صورت نیاز سیستم خنک کننده ( در موارد که حجم استفاده از آسانسور زیاد باشد جهت محافظت از روغن هیدرولیک بر اثر داغ شدن از سیستم خنک کننده استفاده می شود). بجز شلنگ اتصال کلیه اجزاء در یک جعبه به نام پاوریونیت قرار دارند. از مزایای این نوع آسانسور حرکت بسیار نرم و بدون لرزش و ایمنی بالای آن می باشد.( این سیستم به دو مدل جک مستقیم(direct) و جک غیر مستقیم(in direct) تقسیم میشود که مدل غیر مستقیم آن به دو صورت جک زیر و جک از بغل استفاده میشود). از معایب سیستم هیدرولیک محدودیت ارتفاع و سرعت ، همچنین واکنش بالای روغن به تغییرات دمایی و آب و هوایی در محیطهای مختلف می باشد.

آسانسور هیدرولیک Direct

جک مستقیم(Direct)

در این سیستم جک بصورت مستقیم به کابین متصل می شود و نیازی به اجزاء دیگری مانند سیم بکسل و فلکه هرزگرد و… نمی باشد.

در این نوع از آسانسور هیدرولیک از تمامی فضای چاهک آسانسور جهت جاگذاری کابین استفاده می شود و میتوان از کابین با ظرفیت بیشتری جهت جابجایی انسان و بار استفاده کرد.

یکی از معایب این نوع آسانسور نیاز به فضایی به ارتفاع جک جهت اسقرار آن زیر کابین می باشد، هرچند این موضوع امروزه با استفاده از جکهای تلسکوپی تا حدود زیادی برطرف گردیده است.

آسانسور هیدرولیک In Direct

جک غیر مستقیم(in direct) به دو صورت جک زیر و جک از بغل تقسیم بندی می شود. در این سیستم جک توسط سیم بکسل و فلکه هرزگرد به کابین متصل می شود. در این نوع از آسانسور هیدرولیک قسمتی از فضای چاه به تجهیزات جانبی مانند بکسل و فلکه ها اختصاص می یابد این در حالی است که مصرف انرژی در این مدل کمتر از روش مستقیم می باشد و نیز به فضای چاهک کمتری جهت استقرار جکها نیاز است.